De Omnibus Dubitandum

umut yalım ile karşılaştığınızda ona ilk ne soracaksınız

 72,60

4 adet stokta

Açıklama

2. BASKI

88 sayfa
12 cm x 18 cm

umut yalım ile karşılaştığınızda ona ilk ne soracaksınız
Kaan Beyoğlu – Umut Yalım

Umut Yalım’ın Türkçe Edebiyata sıktığı saçmaların izinde gezeduran sıkı hayranıyla gerçekleştirdiği işbu söyleşi yapıtta, bir XXI. yüzyıl yaratıcısının akışı ve bakışı hakkında bilgi sahibi olunurken yerinde(yersiz) konukların yersiz(yerinde) tespitleriyle ortalık şenleniyor*. Kendilerine bağımlı şairlerin, kendilerinden bağımsız yayımcıların, havada asılı duran kavramların, zincirden boşanmış fikirlerin ve yazılıp duran, yazıldığına pişman, yazandan şikâyetçi pek çok şiirin sahne aldığı bu ormanlararası aşk karnavalında odak noktamız bin: Beyhude sorulara verdiği bedî cevaplarla Kapsamlı Uyumsuz Umut Yalım ve Öz Arkadaşları!

Soruların beyhudeliğine değinmek gerekirse, zaten ben de gazeteci değilim. Diplomam var ama alabilmek için bölüm başkanına bebeksi bir tonda “Hocam söz veriyom onu hiç kullanmiyçam. Sadece annemgillere gösterçem.” demem gerekti (bunu CV’me yazmamalıydım, neyse ki onu da kullanmadım) “İyi, al. Seni karşıma çıkaran akademinin de canı cehenneme! Bodrum’a taşınıyorum, gayrı Fedon’dan başka rakı ahbabı istemiyorum.”
Kaan Beyoğlu’nun kaleme aldığı -yine geç teslim ettiği- tanıtım bülteninden hepinize hoşça kalın.
*ikinci tekrarda parantez içi okunacak ama ilk seferde okuduysanız da çok üzülmeyin. Ne de olsa bu bir şarkı değil, film icabı duran heykel.